TVP testuję emisje 4K w DVB-T2

W piątek 13 lipca 2015 roku Telewizja Polska rozpocznie w naziemnej telewizji cyfrowej testy emisji DVB-T2 w rozdzielczości 4K i z kompresją HEVC. Testy te potrwają do końca lipca i będą prowadzone z obiektu RTCN Warszawa/Raszyn. Dodatkowo 20 lipca br. TVP rozpocznie testy transmisji na żywo w 4K poprzez internet.

 

4K

Głównymi celami emisji testowej TVP w DVB-T2 w Ultra HD 4K będą:

  • Testy kompatybilności odbiorników konsumenckich DVB-T2 4K wykorzystujących format kodowania HEVC;
  • Testy jakości emisji dla różnych parametrów nadawania i odbioru sygnału 4K;
  • Pomiary i optymalizacja technicznych parametrów nadawania sygnału DVB-T2 w celu maksymalizacji zasięgu technicznego;
  • Porównanie jakości nadawania sygnału 4K poprzez różne kanały dystrybucji – testy transmisji na żywo poprzez sieć internet (portal, Platforma Hybrydowa TVP, aplikacje mobilne) – od 20 lipca.


Emisja testowa DVB-T2 będzie prowadzona do 31 lipca br. z obiektu RTCN Warszawa/Raszyn na kanale nr 7 (191,50 MHz) z mocą ERP 3,5 kW i polaryzacją pionową (V). Oznacza to, że odbiór sygnału DVB-T2 będzie możliwy jedynie w Warszawie i okolicach.
 

 
 

W ramach realizowanych testów przewiduje się nadawanie krótkich zróżnicowanych materiałów 4K, umożliwiających wszechstronną ocenę i pomiar jakości obrazu oraz ocenę kompatybilności technologicznej dostępnego na rynku konsumenckiego sprzętu odbiorczego.
 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44

ZAPRASZAMY po nc+ !!!