TVN Fabuła i TVN Meteo Active od 16.04.2015 w nc+

TVN uruchomi 16 kwietnia dwa nowe kanały: TVN Meteo Active i TVN Fabuła, poinformowała spółka.

TVN

"Od 16 kwietnia 2015 roku w portfolio TVN znajdą się dwa nowe kanały: TVN Meteo Active dla widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia oraz TVN Fabuła z bogatą ofertą filmowo-serialową" – czytamy w komunikacie.

TVN Meteo Active powstanie z przekształcenia TVN Meteo – pierwszego polskiego kanału o tematyce pogodowej i meteorologicznej. Kanał będzie skierowany do widzów dbających o siebie i inwestujących w aktywny styl życia, poszukujących wiarygodnych informacji prozdrowotnych oraz motywacji do podejmowania różnych form treningu i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Jego szefem będzie Grzegorz Płaza.

TVN Fabuła będzie emitować seriale oraz filmy z portfolio TVN, w tym zarówno produkcje własne, jak i zakupione od zewnętrznych dystrybutorów. W ramówce znajdą się także autorskie programy adresowane do miłośników kina z informacjami o premierach filmowych, wydarzeniach ze świata rozrywki, celebrytach i gwiazdach ekranu. Szefem TVN Fabuła będzie Maciej Świerzawski.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W 2014 roku dzięki swojej ofercie TVN zyskał największą na polskim rynku oglądalność na poziomie 22 proc. W połowie marca br. Scripps Networks Interactive zawarła umowę nabycia 52,7 proc akcji TVN od ITI oraz Grupy Canal+.