The Medical Channel startuje w Polsce

Program Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej 4fun Media SA) podpisał umowę na dystrybucję kanału telewizyjnego poświęconego zdrowiu, The Medical Channel, w sieciach kablowych, IPTV oraz na platformach cyfrowych w Polsce. Nadawcą The Medical Channel jest brytyjska spółka Limeclip Ltd. Na razie nie wiadomo, kiedy kanał zacznie nadawanie w Polsce. Będzie to zależało od podpisania odpowiednich umów dystrybucyjnych z polskimi operatorami.

 

TMC

 

Bardzo się cieszę, że The Medical Channel jest już obecny w Polsce. Nasz kanał to zaufane źródło informacji na temat poważnych tematów zdrowotnych, dyskutowanych przez pacjentów, lekarzy i naukowców.  The Medical Channel to jedyny kanał telewizyjny, który prezentuje rzetelne i obiektywne programy oparte wyłącznie na wiedzy medycznej. Zdrowie to ważny temat, istotny dla wszystkich, który dotyczy nie tylko nas samych ale również naszych rodzin. Teraz będziemy mogli opowiedzieć o tym również polskim rodzinom

– powiedziała Louisa Nairne, PR and Content Executive, Limeclip.


Misją The Medical Channel jest rozwijanie wiedzy dotyczącej poszczególnych chorób, radzenia sobie z nimi, potencjalnych sposobów leczenia oraz ich oczekiwanych rezultatów. Tematyka programów obejmuje szereg jednostek chorobowych m.in. takich jak: cukrzyca, osteoporoza, choroby serca, udar, choroby nowotworowe. Uzupełnieniem programów stricte medycznych są audycje, których celem jest promocja: zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania, kontroli stanu zdrowia oraz szeroko rozumianej profilaktyki. Panie znajdą na antenie porady dotyczące typowych problemów zdrowotnych z jakimi przychodzi im się mierzyć oraz uzyskają wiele cennych rad i wskazówek dotyczących rodzicielstwa, dbania o prawidłowy rozwój i zdrowie dzieci. Panowie z kolei dowiedzą się wszystkiego na temat najczęstszych zagrożeń zdrowotnych, które są ich udziałem.
 


 

 

Polska jest na trzecim miejscu w Europie, po Francji i Niemczech, jeżeli chodzi o sprzedaż leków bez recepty (OTC). W 2013 roku nasi rodacy kupili ponad 0,5 mld opakowań tego rodzaju produktów, co pokazuje, że zdrowie jest dla Polaków niezwykle ważne.* Z drugiej strony rodzi się też pytanie, czy te wszystkie wydatki były konieczne. The Medical Channel prezentując ciekawe, inspirujące i praktyczne informacje o zdrowiu pomaga w podejmowaniu świadomych i odpowiedzialnych decyzji  dotyczących widzów i ich najbliższych. W obliczu ciągłych niedostatków w służbie zdrowia, kiedy trudno dostać się do lekarza specjalisty, nie mówiąc już o dłuższej rozmowie na szereg nurtujących pacjenta problemów, kanał telewizyjny poszerzający wiedzę medyczną, dostępny przez 24 godziny w domu może być idealnym uzupełnieniem wiedzy dla każdego

– stwierdził Mateusz Górecki, prezes Program Sp. z o.o.:


The Medical Channel to kolejny kanał tematyczny, który pojawił się w ofercie spółki Program, obsługującej już kanały Playboya, 4fun.tv, Mjuzik.tv, TV.DISCO, Da Vinci Learning, English Club TV, Family Sport, CNBC oraz NTV Mir.

* źródło: Dziennik Gazeta Prawna, 27.04.2014

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44

ZAPRASZAMY po nc+ !!!