Radio/DVD

radio-samochodowe-2din-jvc-kw-av51e-6-1-cala-lcd-matryca-dotykowa-dvd-bluetooth-ready-dolby-digital-port-usbWybierając radio do samochodu nie warto sugerować się jedynie niską ceną. Może się bowiem okazać, że sprzęt szybko się zepsuje, będzie też kłopot ze znalezieniem serwisu, który naprawi go w ramach gwarancji. U nas w sklepie mają państwo zapewniony serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

 

Dopasowanie radia

Radioodtwarzacz musi pasować do naszego samochodu. Po pierwsze swoją stylistyką i podświetleniem. Po drugie sposobem podłączenia go do instalacji elektrycznej auta. Większość samochodów jest obecnie wyposażona w tzw. kości ISO, które to ułatwiają. Jeśli ich nie ma, można skorzystać z przejściówek które możemy otrzymać w naszym sklepie.
Jeśli chodzi o montaż radia w kokpicie samochodu, to standardem jest tzw. 1 DIN. Większość odbiorników jest do niego dopasowana, ale otwór w desce rozdzielczej może być większy – tak by zmieściło się w nim radio zamontowane przez producenta samochodu. W takiej sytuacji rozwiązaniem są specjalne ramki.

– Są one ściśle dopasowane kształtem i rozmiarem zewnętrznym do otworu po oryginalnym radiu, natomiast wewnętrzny otwór montażowy w tej ramce to 1 DIN, czyli wymiar podstawowy. W doborze właściwiej ramki  pomoże sprzedawca.

Istnieje też standard 2 DIN – czyli podwójny 1 DIN. Takiej wielkości są z reguły odtwarzacze multimedialne z DVD, nawigacją GPS i siedmiocalowym monitorem.

 

Montaż radia i głośnikówGlosniki-samochodowe-Pioneer-TS-A1723i_PIONEER,images_big,7,4988028187575

 

U nas w serwisie prowadzimy również montaż radioodtwarzaczy oraz głośników. Wystarczy tylko kupić u nas swój wymarzony sprzęt, a w ciągu kilku godzin będą państwo słuchać swojej ulubionej muzyki.

A w sklepie znajdą państwo radioodtwarzacze oraz głośniki cenionych firm którymi są:

  • Alpine
  • Blaupunkt
  • Pioneer
  • JVC
  • Sony
  • itd.

Wystarczy tylko nas odwiedzić lub zadzwonić w sprawie montażu.