Polska Ekstraklasa nadal w CANAL+

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, przez najbliższe cztery lata mecze piłkarskiej Ekstraklasy będzie można oglądać w CANAL+. Niektóre spotkania będzie można obejrzeć także w kanale Eurosportu. Są to już podobno ostateczne ustalenia, choć nadal brak oficjalnej informacji od Ekstraklasy.

TE

Ekstraklasa w CANAL+ to nie żadna nowość, bowiem nadawca ten pokazuje mecze polskiej ligi piłkarskiej od wielu lat. Co prawda pojawiły się ostatnio doniesienia, że prawa mógłby przejąć 11 Sports (więcej tutaj) Włocha Andrei Radrizzaniego, ale podobno szefowie ligi uznali, że to nie czas na eksperymenty. Do rozpoczęcia nowego sezonu pozostało przecież tylko pięć tygodni. W branży pojawiały się głosy, że był to tylko sprytny wybieg, by uzyskać od nadawcy CANAL+ więcej pieniędzy.

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, CANAL+ pokaże wszystkie ligowe mecze, ale przekaże też sublicencję firmie Discovery Communications, z którą współpracuje m.in. przy kanale CANAL+ Discovery. Dzięki temu niektóre spotkania będzie można obejrzeć także w kanale Eurosportu. Według informacji „Przeglądu Sportowego”, chodzi o pierwszy mecz piątkowy i jeden poniedziałkowy. Warto przypomnieć, że Eurosport2 pokazywał już kiedyś mecze poniedziałkowe.

Podobno władze Ekstraklasy nadal prowadzą rozmowy z innymi nadawcami, w tym z TVP, która mogłaby pokazywać w całym sezonie TVP więcej niż cztery wybrane mecze.

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44

ZAPRASZAMY po nc+ !!!