Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat History w HD

Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat History w HD

 

1 marca br. kanały Polsat Viasat History i Polsat Viasat Explore w wersji SD zostaną zastąpione swoimi odpowiednikami w jakości HD (Polsat Viasat History HD i Polsat Viasat Explore HD) – informują operatorzy sieci kablowych ŚwidMAN ze Świdnika i TVK SM Wieluń. Obie stacje w standardowej rozdzielczości nadają od 1 marca 2013 roku, w wyniku współpracy firm Cyfrowy Polsat i Viasat Broadcasting, należącej do Modern Times Group (MTG), kiedy to zastąpiły obecne już na polskim rynku kanały Viasat History i Viasat Explorer.

 

Kanały Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat History w standardowej rozdzielczości są obecnie dostępne w pakietach platformy Cyfrowy Polsat oraz wybranych sieci kablowych i IPTV. W ofercie pierwszej stacji widzowie znajdą filmy dokumentalne i programy rozrywkowe dla mężczyzn, w tym związane z e-sportem (więcej tutaj), natomiast druga prezentuje dokumenty i filmy historyczne.

 

Modern Times Group oferuje już na polskim rynku, samodzielnie, kanał w wysokiej rozdzielczości – Viasat History HD/Viasat Nature HD. Prawdopodobnie stacja ta zostanie przekształcona w Polsat Viasat Nature HD. W przeszłości nadawca oferował w Polsce także filmowy kanał TV1000. W zeszłym roku pojawiły się informacje, iż firma chce ponownie wprowadzić do naszego kraju stację pod tą marką – TV1000 Russkoe Kino (TV1000 Russian Kino), jednak skupioną tylko na rosyjskojęzycznych produkcjach (więcej tutaj). Według rynkowych przypuszczeń, nadawca może uruchomić w Polsce także stacje Viasat Sport i/lub Viasat Motor (więcej tutaj).

Darmowy hosting zdjęć i obrazków


 

Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 1, Polsat 2 (Polsat 2 HD), TV4 (TV4 HD), TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe (Polsat Cafe HD), Polsat Play (Polsat Play HD), Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD – więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

 

Dodajmy, iż dodatkowo Polsat ma zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą. Ostatnio Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, poinformował, iż firma może uruchomić kolejną stację w związku z transmisjami piłkarskiego Euro 2016 (więcej tutaj). Ponadto nadawca zaproponował w konkursie KRRiT na zagospodarowanie tworzonego właśnie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) nowej kanały – Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo, które jeszcze nie rozpoczęły nadawania(więcej tutaj). Polsat rywalizację jednak przegrał i na razie nie wiadomo co dalej z tymi projektami (więcej tutaj). W przygotowaniu mają być ponadto Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality i Polsat X (więcej tutaj).

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Do Zygmunta Solorza-Żaka, który wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, należy także telewizja Superstacja (mówi się o możliwym starcie kanału Superstacja HD – więcej tutaj). W konkursie MUX 8 nadawca zaproponował nowy kanał – NonStop 24, ale firma koncesji nie uzyskała i na razie nie wiadomo co dalej z tym projektem (więcej tutaj). Biznesmen jest ponadto m.in. udziałowcem spółki ATM Grupa, która jest nadawcą kanału ATM Rozrywka TV (w planach była ATM Rozrywka TV HD – więcej tutaj), a także posiada koncesję dla stacji Echo24 TV, która jeszcze nie rozpoczęła nadawania.

 

ZAPRASZAMY:

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44