nc+: Otwarte okno History HD i H2 HD

Od 25 kwietnia br. abonenci nc+ otrzymają promocyjny dostęp do kanałów History HD i H2 HD. Otwarte okno będzie trwać do końca maja 2016 roku. Prezentujemy propozycje programowe kanałów History i H2 na kwiecień 2016.

Skarb na dnie oceanów


Wtorki od 26 kwietnia o godz. 22:00

80 kilometrów od wybrzeży Nantucket w stanie Massachusetts i blisko 80 metrów pod powierzchnią Atlantyku leży wrak RMS Republic. Słynny liniowiec Republica wyruszył w swój finalny rejs trzy lata przed zatonięciem Titanica. Wielu wierzyło, że statek przewoził cenny ładunek. Pozostał on od ponad stu lat nietknięty – aż do teraz. Poszukiwacz skarbów Martin Bayerle poświęcił 35 lat swojego życia na badanie tego zatopionego wraku, próbując udowodnić sobie i światu, że na pokładzie RMS Republic przewożono 150 tysięcy złotych monet, które warte byłyby miliardy dolarów wedle dzisiejszego kursu. W 1987 roku Martin wydał milion dolarów na wyprawę, aby odzyskać to złoto, ale przeszukiwał niewłaściwy odcinek statku i wrócił do domu z pustymi rękami. Martin załamał się po tym niepowodzeniu, uwikłał się w kilka procesów sądowych, rozwiódł się z żoną, a nawet wylądował w więzieniu. Pomimo tego, jego obsesja RMS Republic tylko rosła w siłę. Teraz, dzięki pomocy Granta, syna, z którym jest skłócony, powraca do wraku, by po raz ostatni przekonać, czy jest skrywany tam skarb.


 Darmowy hosting zdjęć i obrazków

„Skarb na dnie oceanów” w History od 26 kwietnia, fot. A+E Networks PolandGwiazdy lombardu: Australia


Poniedziałki od 18 kwietnia o godz. 22:00

Poznaj braci Aarona i Bena oraz ich kumpla Shannona (na zdjęciu), którzy prowadzą jedną z najbardziej znanych sieci lombardów w Sydney: cztery sklepy Happy Hockers. Tu nigdy nie wiadomo, co się trafi: cenna dachówka z dachu miejscowej opery, proteza nogi, a może zabytkowa gra zręcznościowa z lunaparku. Dla kogoś, kto spędził 22 lata w tej branży, nie ma ona tajemnic. Jeśli tylko na czymś można zarobić, australijskie gwiazdy lombardu na pewno nie przepuszczą okazji.


 Darmowy hosting zdjęć i obrazków

„Gwiazdy lombardu: Australia” w History od 18 kwietnia, fot. A+E NetworksDrwale, seria 9


Środy od 13 kwietnia o 22:00

Drwale powracają w dziewiątym sezonie, by znów wykonywać jedną z najbardziej niebezpiecznych prac w Ameryce. Rygaard, w nadziei na odzyskanie tytułu „Króla Gór”, zapuszcza się w głąb półwyspu Olympic w stanie Waszyngton, w rejony, w których od stu lat nie prowadzono wyrębu, a aktualny mistrz, Papac Alaska, ani myśli poddać się bez walki. W tym sezonie rywalizacja jest jeszcze ostrzejsza, ponieważ stają do niej dwie nowe ekipy.

Australijscy zbieracze, seria 2


Poniedziałki od 18 kwietnia

W Australijskich zbieraczach, wzorowanych na Amerykańskich zbieraczach, niezwykle popularnym programie kanału HISTORY, poznajemy Lucasa Callaghana i Adama McDonalda (na zdjęciu), którzy wędrują bocznymi drogami Australii i żyją z odrestaurowywania upolowanych staroci, przeistaczając rupiecie w prawdziwe skarby. W każdym odcinku śledzimy perypetie bohaterów, którzy przetrząsają złomowiska, piwnice, garaże i szopy, przy okazji poznając rozmaitych dziwaków i słuchając niesamowitych opowieści.

Propozycje H2 – kwiecień:

Wszechświat, seria 6


Czwartki od 28 kwietnia o 22:00

Nowy serial prezentowany w kanale H2 skupia się na wydarzeniach i wierzeniach, z których narodziły się religie istniejące we współczesnym świecie. Odkrywa alternatywy, stawia pytania i kwestionuje powszechnie akceptowane prawdy, by zaproponować zupełnie nowy obraz przeszłości. W tym oryginalnym programie o dziejach świata i religii, które go ukształtowały, nauki ścisłe przeplatają się z historią, a mity ulegają demitologizacji.

Kaligula: 1400 dni terroru


Niedziela 10 kwietnia o 22:00

Dwugodzinny program specjalny poświęcony kontrowersyjnym nowym teoriom na temat człowieka, który z sadystyczną brutalnością rządził najpotężniejszym imperium na świecie. Choć jego rządy trwały zaledwie 1400 dni, nawet dziś wszyscy znają jego imię. Większość historyków uważała dotąd, że był szalony. Ale czy na pewno? Oto nieznana historia jednej z najbardziej niesławnych postaci starożytnego świata – Kaliguli.

Wietnam: zaginione filmy


Środy od 27 kwietnia o 21:00

Wietnam: zaginione filmy to opowieść o ludziach, którzy wrócili do domu z wojny w Wietnamie i próbowali zapomnieć – o ludziach, którzy stanowią drugą milczącą generację. USA, co prawda przegrały tę wojnę, ale dziś mało kto pamięta, że amerykańscy żołnierze wygrali w Wietnamie wszystkie bitwy. Oddajmy głos tym weteranom.


 Darmowy hosting zdjęć i obrazków

„Wietnam: zaginione filmy” w H2 od 27 kwietnia, fot. A+E Networks

 

 

ZAPRASZAMY:

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44