Kanał TVP Żagle znów wypływa na szerokie wody

W piątek, 12 czerwca br. Telewizja Polska po raz kolejny uruchomi dedykowany kanał na żądanie Żagle, który w dniach 12-14 czerwca br. będzie nadawany na Platformie Hybrydowej TVP, w Internecie na stronie TVP Stream oraz za pomocą aplikacji TVP Stream na urządzenia mobilne.

 

TVP żagle

 

Dzięki najnowszym technologiom telewizyjnym i internetowym Żagle będzie można oglądać nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kanał jest powiązany z kalendarzem wydarzeń żeglarskich i jest uruchamiany okazjonalnie.

Kanał Żagle jest specjalną ofertą skierowaną do osób zainteresowanych żeglarstwem, miłośników regat oraz tych wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć zmagania sportowe oraz podziwiać najpiękniejsze żaglowce i jachty świata, ale nie mogą zrobić tego osobiście.

Dedykowany kanał Żagle, w tej odsłonie, poświęcony będzie finałowi regat wielkich żaglowców „Baltic Tall Ships Regatta 2015”, które wspólnie z litewską Kłajpedą i Sail Training International organizuje miasto Szczecin. Żaglowce i jachty zawitają do litewskiego portu w okresie od 5 do 8 czerwca 2015 roku, skąd popłyną do Szczecina, gdzie w dniach 12-15 czerwca br. obędzie się finał regat. Podczas finału w Szczecinie będzie gościło około 100 żaglowców i jachtów. W imprezach towarzyszących największemu żeglarskiemu wydarzeniu stolicy Pomorza Zachodniego w tym sezonie weźmie udział blisko kilkaset tysięcy osób.
 

 

Kanał TVP Żagle poświęcony będzie finałowi regat wielkich żaglowców „Baltic Tall Ships Regatta 2015”, foto: TVP

Od 12 do 14 czerwca br. codziennie na antenie Żagli nadawane będzie 5 godzin programu na żywo poświęconego wyłączenie regatom „Baltic Tall Ships Regatta 2015”. Specjalne studio telewizyjne „Żagli” będzie znajdowało się na Wałach Chrobrego, w centrum wydarzeń. W studiu dziennikarze TVP Szczecin wraz ze specjalnymi, znanymi gośćmi m.in. kapitanami żeglugi, sportowcami oraz artystami będą komentować to co dzieje się podczas regat. W Żaglach prezentowane będą także relacje reporterskie z Wałów Chrobrego, żaglowców i materiały archiwalne z poprzednich edycji kanału Żagle. Relacje także w kanałach TVP Szczecin i TVP Regionalna.

Dodajmy, iż kanał Żagle został uruchomiony pierwszy raz w 2013 roku, a od tego czasu stacja pojawia się na rynku przy okazji ważnych wydarzeń żeglarskich (więcej tutaj i tutaj). Ponadto TVP oferuje także takie kanały wirtualne jak: „TVP Regionalna – śladami Jana Pawła II”, „TVP – 25 lat wolności”, „TVP Festiwal Dwa Teatry – Sopot 2014”, „TVP Bieszczady”, „TVP – Zdrowo i ze smakiem” i „TVP Tatry” (w przygotowaniu).

W portfolio nadawcy są obecnie: TVP1 (TVP1 HD), TVP2 (TVP2 HD), TVP HD (w przygotowaniu zmiana w TVP Premium HD – więcej tutaj), TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura (w przygotowaniu TVP Kultura HD – więcej tutaj), TVP ABC, TVP Sport (TVP Sport HD), TVP Seriale, TVP Rozrywka, internetowy TVP Parlament, TVP Info, programy 16 ośrodków regionalnych TVP skupione we wspólnym paśmie TVP Regionalna i Biełsat TV (Belsat TV) i wspomniane kanały wirtualne, takie jak: „TVP Żagle”, „TVP Regionalna – śladami Jana Pawła II”, „TVP – 25 lat wolności”, „TVP Festiwal Dwa Teatry – Sopot 2014”, „TVP Bieszczady”, „TVP – Zdrowo i ze smakiem” i „TVP Tatry” (w przygotowaniu). W połowie lat 90. ubiegłego wieku, przez krótki czas, TVP nadawała również kanał Tylko Muzyka. W przygotowaniu są natomiast TV Polska (więcej tutaj), TVP Rozrywka International (więcej tutaj) i TVP Dokument (więcej tutaj).

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44

ZAPRASZAMY po nc+ !!!