IMME oraz decydujące mecze Enea Ekstraligi w nc+

 

Platforma nc+ zaprasza w weekend fanów „czarnego sportu” do kanału nSport na pasjonujące transmisje z torów żużlowych. W piątek w Tarnowie rozegrane zostaną Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. W niedzielę kibice będą przeżywać emocje towarzyszące przedostatniej rundzie sezonu zasadniczego Enea Ekstraligi.IMME
Najbliższy żużlowy weekend otworzy piątkowy finał Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, który rozegrany zostanie na torze tarnowskiej Unii. Patrząc na średnie biegopunktowe o najwyższe lokaty walczyć powinni: Martin Vaculik, Janusz Kołodziej – zawodnicy „Jaskółek” oraz rozpędzony Krzysztof Kasprzak, dla którego miniony weekend był podwójnie złoty – w poprzedni czwartek został Indywidualnym Mistrzem Polski, a w niedzielę okazał się najlepszy w SGP Łotwy. Statystki statystykami, umiejętności i aktualną formę zweryfikuje tor, na którym zameldują się między innymi Emil Sajfutdinow, Tai Woffinden czy Nicki Pedersen. Lista startowa piątkowego turnieju robi wrażenie, a nazwiska, które się na niej znajdują są gwarancją największych emocji. Transmisja IMME w nSport, 22 sierpnia o 20:05.

Rozpędzonych żużlowców zobaczymy na torach także w niedzielę. Platforma nc+ transmitować będzie dwa najważniejsze spotkania 13. rundy Enea Ekstraligi. W pierwszym meczu – początek studia w nSport o 16:00 – dojdzie do starcia Betardu Sparty Wrocław z Unibaksem. Torunianie nie składają broni i jadą do stolicy Dolnego Śląska po zwycięstwo i bonus, by móc z nadzieją przyglądać się drugiemu z transmitowanych w niedzielę spotkań Unia Leszno – Stal Gorzów. Początek relacji z leszczyńskiego toru rozpocznie się o 18:30. Zawody zapowiadają się arcyciekawie. „Byki” pokonując w poprzedniej kolejce na wyjeździe Falubaz udowodniły, że są bardzo mocne. W niedzielę na własnym torze mogą przypieczętować awans, na co liczą zawodnicy i kibice Unii.

– Przedostatnia runda Enea Ekstraligi da nam wyjaśnienie kilku kolejnych matematycznych wariacji punktowych. W meczach, które wybraliśmy do transmisji zapadną być może wiążące decyzje dla układu rozpoczynających się wkrótce play-offów. Prześladowani wszelkimi plagami torunianie wychodzą z założenia, że „dopóki piłka w grze…” i wysyłają na Dolny Śląsk kogo tylko będą mogli powołać pod broń, aby przedłużyć swoje nadzieje. Rezultat tego meczu interesuje mocno znajdującą się aktualnie na przedostatniej, barażowej pozycji ekipę z Częstochowy. Szczęśliwy splot okoliczności w dwóch ostatnich kolejkach mógłby dać Włókniarzowi awans na miejsce szóste i uchronić przed nerwowymi i nieprzewidywalnymi spotkaniami z żądnymi awansu przedstawicielami pierwszej ligi– zapowiada Piotr Olkowicz, dziennikarz nc+.

Wydarzenie żużlowego weekendu przenalizuje i podsumuje Daria Kabała-Malarz wraz z zaproszonymi gośćmi w Magazynie Enea Ekstraligi w niedzielę o 22:00.

Najbliższe relacje żużlowe na platformie nc+:

piątek, 22 sierpnia:
20:05 – Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, nSport
studio: Marcin Majewski
komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała; reporterzy: Michał Łopaciński

niedziela, 24 sierpnia:
16:00 Betard Sparta Wrocław – Unibax Toruń, nSport
studio: Jakub Zborowski, Robert Wardzała
komentarz: Piotr Olkowicz, Grzegorz Walasek; reporter: Michał Łopaciński
18:30 Fogo Unia Leszno – Stal Gorzów, nSport
studio: Marcin Majewski, Jan Krzystyniak
komentarz: Tomasz Dryła, Paweł Ruszkiewicz; reporter: Gabriel Waliszko
22:00 Magazyn Enea Ekstraligi, nSport
prowadząca: Daria Kabała-Malar