Dekodery

Wszystko o dekoderach do Telewizji Naziemnej

 

Tunery DVB-T SD/HD

– są to dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej za pomocą których możemy odbierać kanały cyfrowe nadawane zarówno w rozdzielczości standardowej SD jak również w wysokiej rozdzielczości HD. Za pomocą tych tunerów będziemy mieć możliwość odbioru pełnej oferty programowej nadawanej w naszej okolicy. Odbiorniki te są nieco droższe od tunerów SD  ale w dobie szybkiego  rozwoju telewizji HD wydają się one lepszą inwestycją.

U nas w sklepie znajdą państwo dekodery wymienionych poniżej producentów:

  • FERGUSON
  • OPTICUM
  • CABLETECH
  • WIWA
  • KORR
  • BLOW
  • i inne

Tuner Opticum HD T90

 

topT90Opticum HD T90 z dwurdzeniowym procesorem zapewnia szybką i stabilną pracę oraz wiele możliwości multimedialnych.

Wbudowany Multimedia Player odtwarza pliki:
DivX, MKV, Xvid, H.264, MOV, VOB, FLV, 3GP, TRP, TP, TS, M2T, M2TS, DVDRip, BDRip

Tuner zapewnia pełną zgodnością z aktualnymi polskimi standardami dotyczącymi odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

 

CECHY

Chipset ALI3601E
Obsługiwane pasma – 7MHz, 8MHz
Wyjście video wysokiej rozdzielczości – HDMI
Standardowe wyjście wideo rozdzielczości – SCART
Rozdzielczości video – 576p, 720p, 1080i, Full HD 1080p
Cyfrowe wyjście audio S / PDIF – coaxial
Analogowe wyjście audio – 3,5 mm jack stereo
Wyświetlacz LED (kolor zielony)
Aktualizacja oprogramowania przez USB
Złącze USB zgodne ze standardem USB 2.0
Niskie zużycie energii w trybie Stand-by, poniżej 1W
Automatyczny tryb Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia w celeu oszczędzania energii (można wyłączyć)
Elektroniczny przewodnik po programach – EPG
Time Shift (zatrzymywanie, przewijanie nadawanego programu)
PVR Ready – możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB
Blokada rodzicielska kanałów i menu
Szybkie przełączanie kanałów
Możliwość tworzenia własnych kanałów list
Możliwość tworzenia list ulubionych
Obsługa napisów – Teletext i DVB
Obsługa teletekstu
Dźwięk Dolby Digital i Dolby Digital Plus

Tunery COMBO

-jest to połączenie w jednym tunerze dwóch systemów DVB-T i DVB-S. Dekodery te pozwalają nam na odbiór zarówno cyfrowych kanałów nadawanych naziemnie jak i cyfrowych kanałów nadawanych drogą satelitarną. Zastosowanie takiego rozwiązania jest bardzo wygodne ponieważ zyskujemy dostęp do większej liczby kanałów, za pomocą jednego pilota przełączamy się pomiędzy kanałami naziemnymi a satelitarnymi, zyskujemy więcej miejsca oraz oszczędzamy energie elektryczną.

 

 

ferguson-ariva-150-combo,3102850880_3Ferguson Ariva 150 Combo

Wyposażona w dwie głowice Ariva 150 Combo, to kompleksowe źródło naziemnej i satelitarnej telewizji cyfrowej. Uniwersalne urządzenie, które oferuje najwyższą jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości HD. Dzięki wbudowanemu portowi USB z funkcją timeshift, możesz nagrywać swoje ulubione programy na zewnętrznej pamięci, a także odtwarzać pliki z muzyką, zdjęciami oraz filmami w jakości HD. Dodatkowo, czytnik kart umieszczony pod pokrywą na przednim panelu, umożliwia Ci oglądanie dowolnej płatnej telewizji. Odbiornik telewizji cyfrowej Ferguson Ariva 150 Combo to nowa wersja 120. Posiadane przez poprzedni model funkcjonalności, zostały rozszerzone m.in. o obsługę adapterów WiFi oraz możliwość korzystania z serwisów internetowych (youtube, dailimotion, rss, pogoda, google maps). Wyposażona w szybszy procesor Ariva 150, oferuje ponadto znacznie bardziej zaawansowaną obsługę napisów, a także kodowanie Xvid (divx) i praktyczną funkcję multiroom. Zaprojektowany z myślą o jak największym komforcie użytkowania odbiornik, łączy walory funkcjonalne z niskim zużyciem energii (pobór prądu w stanie czuwania nie przekracza 1W).

Tunery z modułami dostępu CI

– do tej kategorii możemy zaliczyć Tunery z wszystkich powyższych kategorii  DVB-T SD/HD , Combo) które dodatkowo zostały wyposażone w czytniki kart  i moduły dostępu warunkowego CI. Obecnie w naszym kraju żadne kanały naziemnej telewizji cyfrowej nie korzystają z dodatkowego kodowania dlatego zakup takich dekoderów przynajmniej na chwilę obecną jest nieuzasadniony, tym bardziej że nie wiemy jakim systemie będą takie kanały w przyszłości kodowane i czy na przykład nie będzie parowania kart z tunermi przez nadawcę jak to ma miejsce w przypadku  niektórych platform satelitarnych.