Czas na półnagie newsy w Polsce!

W Polsce się nie udało, ale w Albanii tak. Nadawana z Tirany stacja Zjarr Televizion pokazuje serwis informacyjny "360° Gradë", którego jedną z prowadzących jest wyjątkowo skąpo ubrana prezenterka. O sprawie poinformowała jako pierwsza polska telewizja informacyjno-rozrywkowa Superstacja. Ta sama, która na początku działalności również miała pokazywać podobny format.

 

Dziewczyna, która występuje w albańskiej telewizji to Greta Hoxhaj i ma 24 lata. Sporo ryzykuje, bo w Albanii aż 3 miliony mieszkańców to muzułmanie. W  lokalnej stacji prezenterka pracuje od pięciu lat. Jej kanał chwali się, że po wprowadzeniu "naked news" do ramówki oglądalność stale rośnie. Dziennikarka dostała nawet propozycję od australijskiej telewizji, która jest gotowa zapłacić za podobny program 3 tysiące euro tygodniowo. Pod warunkiem, że prezenterka wystąpi całkowicie topless. Zjarr TV to po polsku Ogień TV. Nie wątpię, że pani prowadząca dostarcza wielu panom bardzo gorących wieczorów. Kanał poza rozebranymi newsami pokazuje talk-show, horoskopy, programy sportowe i dotyczące showbiznesu. Zjarr TV można oglądać m.in. w internecie.

news nagie

Albania nie jest prekursorem w dziedzinie "naked news". Dekadę temu podobne formaty emitowano w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Z kolei w 2006 roku, na początku działalności polskiej Superstacji zapowiadano analogiczny serwis informacyjny. – Nagrywamy już próbne wydania takiego serwisu. Powstaje on w oparciu o amerykański format naked news. Takie wiadomości zamierzamy emitować po godz. 23, ale nie ustaliliśmy jeszcze, kiedy wprowadzimy je do ramówki – mówił w rozmowie z "Pressem" Aleksander Sawicki, odpowiedzialny wówczas za kontakty Superstacji z prasą. O pomyśle było wyjątkowo głośno, ale ostatecznie nie został zrealizowany. Być może zabrakło odważnych pań. Być może te odważne słabo radziły sobie z czytaniem newsów, np. ze świata polityki. W między czasie Superstacja trafiła pod skrzydła Polsatu i sprawa ucichła.

Wydaje się, że dzisiaj jest odpowiedni moment na tego typu eksperymenty na naszym rynku. Zewsząd kanały informacyjne szokują nas tabloidowymi informacjami. W kanałach dokumentalnych mamy z kolei papkę o kosmitach. Ciężko sobie wyobrazić, że półnaga prezenterka będzie prowadziła program informacyjny na temat programu 500 złotych na dziecko albo nowego pomysłu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Znacznie łatwiej "nietypową" prognozę pogody po godzinie 23, żeby Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji się nie przyczepiła. Prędzej, czy później ktoś reaktywuje ten pomysł i wdroży go na naszym rynku. Tym bardziej, że jak zaznaczałem w poprzednim wpisie amerykańskie kanały obecne na naszym rynku są gotowe na wszystko.

 

ZAPRASZAMY po nc+:

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44