Copa America od 11.06 w TVP1, TVP Sport i w sieci

Telewizja Polska pokaże prestiżowy turniej Copa America. Mistrzostwa Ameryki Południowej w piłce nożnej będzie można zobaczyć od 11 czerwca do 4 lipca br. w TVP1 (TVP1 HD), TVP Sport (TVP Sport HD) oraz w sport.tvp.pl. Turniej Copa America rozgrywany jest cyklicznie od 1916 roku, czyli wcześniej niż odbyły się pierwsze mistrzostwa świata. Występują w nim wszystkie drużyny Ameryki Południowej oraz dwie zaproszone reprezentacje (w tym roku to Meksyk i Jamajka). Największe zainteresowanie towarzyszy oczywiście Argentynie i Brazylii, w składzie których znajdą się uznawani za jednych z najlepszych piłkarzy na świecie: Leo Messi i Neymar.

copa america 2015

W tym roku Copa America odbędzie się w Chile, więc gospodarze turnieju także wystawiają bardzo mocny skład, w którym znajdą się między innymi: Alexis Sanchez (Arsenal Londyn), Arturo Vidal (Juventus Turyn) i bramkarz Claudio Bravo (FC Barcelona). Gwiazd nie zabraknie także w reprezentacji Kolumbii. We wstępnym, 30-osobowym składzie są: James Rodriguez (Real Madryt; król strzelców Mundialu 2014) i Carlos Bacca (Sevilla FC), który w środę (27 maja br.) zdobył dwie bramki w finale Ligi Europy, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie (więcej tutaj).

Podczas Copa America 2015 zostanie rozegranych 26 spotkań – transmisje wszystkich w TVP Sport i sport.tvp.pl. Wybrane mecze pokaże także TVP1.

 

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44

ZAPRASZAMY po nc+ !!!