Cezary w otwartym oknie CANAL+

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 41. gali wręczenia Cezarów, która odbędzie się w piątek, 26 lutego br. w Paryżu (więcej tutaj). Będzie ona dostępna w otwartym oknie dla wszystkich abonentów platformy nc+, czyli również dla tych, którzy na co dzień nie mają CANAL+ w swoich pakietach. Dodatkowo galę będzie można obejrzeć w usłudze CANAL+ VOD, która jest dostępna dla abonentów CANAL+ m.in. na urządzeniach mobilnych poprzez aplikacje nc+Go i nc+GoTV.

 

W tym roku na czele listy produkcji z największą liczbą nominacji znalazły się dwa filmy – nostalgiczna opowieść o dorastaniu „Trois souvenirs de ma jeunesse” Arnauda Desplechina oraz osadzony w realiach lat 20. XX wieku komediodramat „Marguerite” Xaviera Giannoliego. Oba filmy mają szanse aż na 11 Cezarów i będą ze sobą konkurowały w kategoriach takich, jak najlepszy film, reżyseria, scenariusz oryginalny, kostiumy, scenografia, zdjęcia i montaż. Po dziewięć nominacji zdobyli nagrodzeni Złota Palmą w Cannes 2015 „Imigranci” Jacques’a Audiarda oraz turecko-francuska koprodukcja „Mustang” Deniza Gamze Ergüvena (Złoty Glob 2016 w kategorii najlepszy film zagraniczny). O jedną nominację mniej otrzymała „Moja miłość” Maďwenn z rewelacyjną, nagrodzoną Złotą Palmą rolą Emmanuelle Bercot, której partneruje Vincent Cassel. Bercot jest w tym roku nominowana do Cezara nie tylko jako aktorka, ale również reżyserka i scenarzystka dramatu „Z podniesionym czołem”, który zdobył osiem nominacji do Cezara.

 CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 41. gali wręczenia Cezarów, foto: ITI Neovision

Cezary – obok Oscarów, Złotych Palm i Złotych Globów – to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień światowego przemysłu filmowego. Nagrody Akademii Sztuki i Techniki Filmowej (Académie des Arts et Techniques du Cinéma) są przyznawane od 1976 roku. Ich pomysłodawcą był francuski krytyk filmowy i producent Georges Cravenne, a nazwa pochodzi od imienia rzeźbiarza Césara Baldacciniego (1921-1998), który stworzył statuetkę.Największą liczbę Cezarów zdobył dotychczas Roman Polański. Pierwszego z czterech otrzymał w 1980 za „Tess”, następnie w 2003 za „Pianistę”, później w 2011 za „Autora widmo”, aż w końcu w 2014 roku za film „Wenus w futrze”. Dwukrotnie statuetkę odebrał Zbigniew Preisner za muzykę do „Trzy kolory: Czerwony” (1994) Krzysztofa Kieślowskiego i „Élisę” (1995) Jeana Beckera. Wojciecha Kilara Francuska Akademia Filmowa nagrodziła za muzykę do „Pianisty”, który był zresztą jednym z największych triumfatorów w historii nagrody. Zdobył aż siedem statuetek w tym dla najlepszego reżysera, za najlepszy film i najlepsze zdjęcia, których autorem był Paweł Edelman.41. gala wręczenia Cezarów – emisja w piątek, 26 lutego 2016 roku o 21:00 w CANAL+ (CANAL+ HD) i o 22:00 w CANAL+ 1 (CANAL+ 1 HD).

 

ZAPRASZAMY:

TV EXPERT Łomża ANTENY RTV-SAT

Al. Legionów 43

tel. 86 216 22 44