5 sezon ,,Wikingów” od czwartku w History na platformie nc+!

historyW grudniu 2017 roku pojawi się szereg nowości na kanałach History oraz H2 – m.in. nowy sezon „Wikingów”, dokument specjalny „Tajemnice rodu Jezusa” oraz program o historycznych zagadkach prowadzony przez Henry’ego Rollinsa.  
Wikingowie
Sezon piąty zaczyna się od objęcia dowództwa nad Wielką Armią Pogan przez Ivara, podczas gdy Lagertha panuje jako królowa Kattegat. Zamordowanie przez Ivara jego brata Sigurda skutkuje całą serią krwawych bitew, a synowie Ragnara rozważają kolejne posunięcia po pomszczeniu ojca. Bjorn podąża za swoim przeznaczeniem na Morze Śródziemne. Również Floki, zrozpaczony po stracie swej żony Helgi, wyrusza na morze, by poddać się woli bogów. Wikingowie wciąż walczą o panowanie nad światem, co w tym sezonie oznacza zaskakujące sojusze i nieprawdopodobne zdrady.
5 sezon w czwartki o 21:00
Starożytni kosmici Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki. Nowa 10 seria w poniedziałki i wtorki, od 11 grudnia o 21:00
Tajemnice rodu Jezusa
W programie poszukujemy krewnych najsłynniejszego człowieka w historii. Jeśli bowiem Jezus chodził po powierzchni ziemi, musiał mieć rodzinę. W programie specjalnym próbujemy ustalić, jak daleko w czasie da się prześledzić jej losy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz bezprecedensowemu dostępowi do archiwów i zabytków Watykanu stworzymy najbardziej szczegółowe drzewo genealogiczne Jezusa w historii. Drzewo z korzeniami osadzonymi głęboko w Biblii i gałęziami sięgającymi współczesności. 
W niedzielę, 17 grudnia o 21:00

Zapraszamy
Salon nc+ TV Expert
Al. Legionów 43 Łomża